
A podcast ugyanis önmagában remek lehetőség a rádiózás műfajának "átmentésére" az internetre. Természetesen egyenlőre a rádióadóknak semmi szükségük ilyesfajta vészintézkedésekre, az internetes rádiózás azonban már szinte a videomegosztáshoz hasonlóan szerves része az életünknek. Ebben az esetben azonban főleg professzionális rádióadókat hallgatunk (esetleg a rádiófrekvenciás csatornák digitális változatait), csupán kis részben választjuk az amatőr adókat. A műsorkészítés ugyanis nem gyerekjáték, és bár egy mikrofonnal is el lehet bohóckodni, a komolyabb művekhez már komoly felszerelés és szakértelem szükségeltetik.
Ha már műsort nem is szerkeszt a user, zenei listát azonban könnyedén létre tud hozni. Egy egyszerűbb blográdió helyett letölthető számok tömbje (megkerülendő a szerzői jogi kérdéseket) kerülhet föl a blogra, ami már a rádió-szerkesztés élményét is nyújthatja. De milyen rádió az, ami csak zeneszámok rotálásából áll? Arra ott van a saját mp3-raktárunk, nem?
A komolyabb podcastok rendes tartalommal, beszéddel, interjúrészletekkel rendelkeznek, amelyek a rádiózás lényegét jelentik. Ahol erre tényleg szükség lehet -népszerű internetes, webkettes blogok - ott az eszköz híven szolgálja a célt. Ott, ahol tényleg pluszt ad a tartalomhoz, ahol kiegészíti a többi tartalmi elemet. Az átlagos felhasználónak marad a zene. Persze önmagában nem probléma ha ilyen típusú podcastot szerkeszt, csak aztán ne legyen eltellve magától: rádiót csináltam!